Krepšelis Pirkti

10.04 FK Trakai – FK Žalgiris Vilnius

FK Trakai 1 - 0 FK Žalgiris
04 Spa 2018 - 20:00LFF stadionas

Senosios sostinės riteriai 1:0 nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“ ir toliau nuo trečioje vietoje esančio Kauno „Stumbro“ turnyro lentelėje atsilieka tik vienu tašku. Pergalingą įvartį pirmojo kėlinio pabaigoje įspūdingu smūgiu pelnė Dovydas Virkšas.

„Mes esame labai laimingi. Tiek dėl pergalės, tiek dėl trijų taškų, kurie padės tęsti kovą dėl trečiosios vietos“, – po dvikovos kalbėjo Kibu Vicuna.

Jis šįsyk į starto sudėtį netraukė nei Vadimo Manzono, nei Edvino Baniulio, o atakos smaigalyje pasikeisdami žaidė Diniaras Bilialetdinovas ir Donatas Kazlauskas. Be to, lyginant su paskutinėmis rungtynėmis prieš „Sūduvą“, į rikiuotę po diskvalifikacijos grįžo Modestas Vorobjovas. Jo vaidmuo kovojant dėl pergalės toli gražu buvo ne epizodinis.

Vienos gražiausių šio sezono A lygos rungtynių prasidėjo puikiu Justino Marazo šansu, tačiau kamuolys tuomet skriejo per aukštai. Šis epizodas davė aukštą tonusą rungtynėms ir negausiai susirinkusiai publikai tai visai patiko.

Abiejų komandų tikslas – žaidimas su kamuoliu. „Trakams“ vykdyti šią užduotį sekėsi geriau. Savo ruožtu, žalgiriečiai savo pavojingiausias progas kūrė po kontratakų. Dažniausiai tai įvykdavo po trakiškių netikslių perdavimų. Žalgiriečiai kraštais jungdavo aukštesnę pavarą bei savųjų šansų ieškodavo „Trakų“ baudos aikštelėje. Laimei, tie šansai liko neišnaudoti.

Patys riteriai pirmąjį kėlinį sužaidė itin solidžiai, tiesa, iki dar geresnio trūko tikslių perdavimų varžovų aikštės pusėje. Bandymai rasti komandos draugus priekyje ar skersi perdavimai į baudos aikštelę įprastai atsimušdavo į žalgiriečių sieną.

O tada atėjo 44 – oji rungtynių minutė. Turbūt, reikia prisiminti, kad „Trakams“ standartinės situacijos šį sezoną yra achilo kulnas, tačiau D.Virkšo įspūdingas smūgis Armantui Vitkauskui nepaliko jokių šansų. Šis „Žalgirio“ vartininkas šiame sezone dar nebuvo praleidęs įvarčio, o apskritai Vilniaus komanda varžovams A lygoje neleido pasižymėti septyneriose rungtynėse paeiliui.

„Norėjau, kad smūgiuotų Diniaras, tačiau jis paliko kamuolį man, smūgis pavyko ir esu labai laimingas“, – po dvikovos kalbėjo D.Virkšas.

Antrasis kėlinys nuo pirmojo skyrėsi iš esmės. Galbūt, kėlinio pradžia dar ne taip stipriai, tačiau antroje pusėje „Žalgiris“ metėsi į priekį, o „Trakai“ natūraliai pradėjo žaisti giliau. Prasidėjo psichologinis žaidimas – daug kontakto, daug epizodų, kuriuose abiejų komandų žaidėjai sužaisdavo kiečiau nei galima ir žaidimas „Trakų“ aikštės pusėje.

„Žalgiris“ turėjo galimybių išlyginti rezultatą, tačiau teigti, kad Valdo Urbono auklėtiniai neišnaudojo krūvą šimtaprocentinių progų – būtų neteisinga.

Sužaidus beveik 97 minutes rungtynių arbitras Gediminas Mažeika paskelbė dvikovos baigtį ir tuo pačiu „Trakų“ pergalę – pirmą pergalę šį sezoną prieš vieną iš dviejų stipriausių lygos komandų. Po rinktinių pertraukos kitas „Trakų“ varžovas ir vėl bus „Žalgiris“.